Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
“Bro i gråvejr”. Sign. J. S. Civita Castellana Oktober 1928. Olie på malepap. 29 × 40.
På blændrammen en udstillingsetiket.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1536, 2015 nr. 129.
Minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
13 bud