2437/864
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
“Ellipsebord”. Spisebord med top af hvid laminat med alukant, klemben af forkromet stål. Model B612. Udført hos Fritz Hansen. H. 70,5. L. 150. B. 100.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|