Italisk/etruskisk sortfigureret kantharos med høje båndhanke, dekoreret i sort med pantere og palmetter, hanke med laubærblade. 5. årh. f. Kr. H. 10,5 cm.
Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 2016 fra Stockholms Auktionsverk.
Fremstår med alders- og brugsslitage. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
13 bud
808975 (Autobud) | ||
1051748 | ||
808975 (Autobud) | ||
1051748 | ||
808975 (Autobud) | ||
1051748 | ||
808975 (Autobud) | ||
1051748 | ||
808975 | ||
1123666 | ||
1051748 | ||
1123666 | ||
919162 |