2005/808
Dansk møbeldesign
Skænk af palisander, front med tre skydelåger, bag hvilke hylder, bar og udtræksbakker. 1960'erne. H. 130. B. 151. D. 48.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Mindre finérskader.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud