2049/360
Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze og porcelæn med “bleu de roi” glasur, hvidemaljeret urskive med utydelig signatur. 19. årh. H. 52.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud