2432/​671

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

“MK-16”. Sæt på fire foldestole med stel af bøg, stroppearmlæn af læder, sæde og ryg med kanvas, beslag af messing. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen. (4)

Original kvittering medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind og kanvas med pletter og smuds. Èn stol mangler skrue i stellet og har skjolder på siddehynde.

I Aarhus
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?