1950/​423

Bouillotte lampe af bronze, støbt med svaner og ornamentik, justerbar skærm af grønmalet metal, tre lysarme. Louis XVI form. Ca. 1900. H. 64.

Løse samlinger. Reparation på den ene lysarm. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afskalninger på fatningskjulere. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK