2040/719
Alfred Klitgaard (f. Århus 1926, d. 2005)
Cigaræske af palisander. Mærket Klitgaard, Denmark. 1960erne. H. 6. L. 30. B. 15.
Enkelte ridser og mærker. Rumdelere mangler.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag