1510/75
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af Dronning Caroline Amalie af Danmark (1796–1881). Usigneret. Olie på plade. 25×21.
Behov for let overfladerensning. Minimale afskalninger og krakeleringer. Kronen fra rammen medfølger i flere dele.
Ældre malerier og møbler, 2. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
12 bud