2049/​7092

Anefigur af udskåret træ med skorpe lag af offerpatina. Dogon, Mali. H. 54.

Proveniens: Ex. Arne Johansen samling, København.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag