12013/103
Anna E. Munch (f. København 1876, d. 1960)
En fisker fra Vedbæk. Sign. AEM. 40. Olie på lærred. 34×41,5. Rammemål 42,5×50.
Udstillet Charlottenborg 1941
Overflade snavs.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud