12013/​103

Anna E. Munch (f. København 1876, d. 1960)

En fisker fra Vedbæk. Sign. AEM. 40. Olie på lærred. 34×41,5. Rammemål 42,5×50.

Udstillet Charlottenborg 1941

Overflade snavs.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

11 bud

1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK