2131/353
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med figurer samt tekst. Omlavet til lampe. 20. årh. H. ekskl.montering 27,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag