2131/​353

Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med figurer samt tekst. Omlavet til lampe. 20. årh. H. ekskl.montering 27,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK