2431/2
Fritstående rokoko konsolbord af delvist spansk grønmalet træ, sarg med skuffe, udskåret med profileret bakkekant og cabriole ben på fødder. 18. årh. H. 71,5. B. 61. L. 86,5.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag