1934/7
Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Ved Vintersbølle strand. Sign. G. C. 1879. Olie på lærred. 39×55.
Udstillet: Charlotteborg 1879 nr. 62.
Behov for let overfladerensning. Mindre trykmærke med revne i himlen nær øvre højre hjørne.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag