2436/204
Hans Kruuse (f. Odense 1893, d. Frederiksberg 1964)
Parti fra Københavns kanal med udsigt til Sankt Nikolaj Kirke. Sign. H. Kruuse. Olie på lærred. 39×49.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag