Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition fra serien “Von Kopf bis Fuss”. Sign. Jorn 67. Litografi i farver, tilstandstryk. Bladstørrelse 82×60. Uindrammet.
Litteratur: Van de Loo nr. 310.
Papiret er gulnet. Håndteringsmærker.
806575 (Autobud) | ||
843788 | ||
806575 | ||
576 |