2448/199
Bordur af forgyldt messing og glas, rektangulær urskive, ref. 448. Etui medfølger. 20. årh.s midte. H. 21. B. 14. D. 6.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Vurdering