2045/856
Dansk møbeldesign
Sybord af eg på hjul med underliggende hylde, skuffe, sykurv og endeklap. 1960–70'erne. H. 63,5. L. 80/117. B. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud