2433/101
Sengustaviansk konsol af forgyldt og bemalet træ med plade af hvd marmor. 18. årh. slutning. H. 80. B. 72. D. 40.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Senere plade af hvid Cararrra marmor.
Vurdering