1812/​32

Tysk Empire klædeskab af mahogni og egetræ, rigt prydet med indlægninger i lyst og mørkt træ, front med to låger. 19. årh.s begyndelse. H. 213. B. 177. D. 65.

Nøgle medfølger. Revner i træet. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK