1812/32
Tysk Empire klædeskab af mahogni og egetræ, rigt prydet med indlægninger i lyst og mørkt træ, front med to låger. 19. årh.s begyndelse. H. 213. B. 177. D. 65.
Nøgle medfølger. Revner i træet. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag