12003/​11 Elisabeth Schiøtt: Parti fra Rapallo. Sign. og dateret Elis. Schiøtt Rapallo 13. Olie på lærred. Lysmål 43,5×56. Rammemål 35×47.

Be­skriv­el­se

Parti fra Rapallo. Sign. og dateret Elis. Schiøtt Rapallo 13. Olie på lærred. Lysmål 43,5×56. Rammemål 35×47.

Sælger oplyser

Behov for rensning.

Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020

Kunstner

Elisabeth Schiøtt (f. København 1856, d. sst. 1938)

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag

Ikke solgt. Forespørgsel