2049/7058
Kvindelig anefigur med bevægelige arme, udskåret lyst træ, perler, sort pigment. Akan/Ashanti, Ghana. H. 32.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag