2437/​280

En samling hollandske fliser af fajance, dekoreret blåt med blomster og landskaber, heraf én kantflise samt to firpas. 18.-19. årh. (43)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med revner og reparationer samt glasurafslag. Flere med større afslag. To indrammede. Aflejringer på bagsiden. En flise delt i to.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?