Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Udsigt over et marklandskab med bakker i horisonten. Usigneret. Olie på lærred. 66×85.
Verso en udstillingsetiket.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer/reparationer samt minimal krakelering. Behov for let overfladerensning.