2139/​629

Augusta Thejll Clemmensen (f. Charlottenlund 1884, d. Vejby 1980)

Udsigt mod havet gennem døråbning. Sign. Ta. Ch. Cl 1965. Olie på lærred. 126×97. rway

Enkelte huller. Behov for let overfladerensning.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

33 bud

2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.100 DKK
1.750 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK