2414/602
Ubekendt møbeldesign
Entrémøbel af sortlakeret træ, front med fire skuffer og sæde betrukket med mønstret møbelstof. 1980'erne. H. 61. B. 95,5. D. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag