2414/​602

Ubekendt møbeldesign

Entrémøbel af sortlakeret træ, front med fire skuffer og sæde betrukket med mønstret møbelstof. 1980'erne. H. 61. B. 95,5. D. 40.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Smuds og pletter.

Moderne kunst og design, 2. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag