2431/​753

Verner Birksholm

Spisebord med stel eg. Skydbar top og opklappelig plade af teak. Udført hos snedkermester Verner Birksholm. H. 72,5. L. 160/210. B. 84.

Pæn restaureret stand. Brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. juli 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK