2449/859
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
“Mina”. Lænestol med stel af bøg, udspændt med sorte hørgjorde. Udført og mærket hos Bruno Mathsson International, 1994.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering