1350/​863

Ubekendt designer

Ubekendt designer. Safaristol med stel af eg udspændt med patineret naturskind i sæde og ryg. Armlæn i form af kernelæderstropper.

Brugsslitage, herunder ridser, mærker, pletter og krakeleringer.

Moderne kunst og design, 10. december 2013

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK