1350/863
Ubekendt designer
Ubekendt designer. Safaristol med stel af eg udspændt med patineret naturskind i sæde og ryg. Armlæn i form af kernelæderstropper.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, pletter og krakeleringer.
Moderne kunst og design, 10. december 2013
Vurdering
Hammerslag