2049/410
Fransk lågfad af sølv, prydet med kæmninger og rocailler. Franske eksportstempler. Rokokoform. Ca. 1900. Vægt ca. 2004 gr. H. 19. Diam. 24.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||