1840/​1700
Et par kandelabre af forgyldt bronze og grønbroget marmor, hver med tre svungne lysarme. Empireform. 20.-21. årh. H. 45. (2)

Be­skriv­el­se

Et par kandelabre af forgyldt bronze og grønbroget marmor, stammer i form af kvinder, hver med tre svungne lysarme. Empireform. 20.-21. årh. H. 45. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Mindre kanthak på marmor. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 4. oktober 2018

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

3.400 kr.

Budhistorik

3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.