2116/106
August Blankenstein (f. 1876, d. 1931)
Interiør med en læsende munk. Sign. A. Blankenstein Ddorf 08. Olie på lærred. 65×50.
Få krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag