1349/714
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Et par sofaborde opsat på stel af forkromet stål med firpasfod. Cirkulær top af mahogni. Udført og stemplet hos Fritz Hansen. H. 44./47. Diam. 60. (2)
Pæn stand. Fod med ridser.
Moderne kunst og design, 3. december 2013
Vurdering
Hammerslag