1349/​714

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

Et par sofaborde opsat på stel af forkromet stål med firpasfod. Cirkulær top af mahogni. Udført og stemplet hos Fritz Hansen. H. 44./47. Diam. 60. (2)

Pæn stand. Fod med ridser.

Moderne kunst og design, 3. december 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.000 DKK