2009/2
Et par nyrenæssance biblioteksskabe af mørkbejdset træ, rigt udskåret med figurer, blomster og bladværk. Hver med to vitrinelåger og fyldningslåger. 19. årh.s slutning. H. 209. B. 107. D. 47. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud