2436/812
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Segmented Table”. Konferencebord med stel af forkromet og sortmalet aluminium. Pladse af mahogni. Udført og mærket hos Vitra. H. 73. L. 240. B. 120.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet.
Vurdering