2448/​728

Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)

Komposition. Sign. Appel 69, 8/100. Litografi i farver. Lysmål 61×88.

Papiret med nogle ridser, folder samt enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

13 bud

1121263 (Autobud) 2.700 DKK
912917 2.600 DKK
1121263 (Autobud) 2.500 DKK
912917 2.400 DKK
1121263 2.300 DKK
868834 (Autobud) 2.200 DKK
1121263 2.200 DKK
868834 (Autobud) 1.750 DKK
246527 1.700 DKK
868834 1.650 DKK
1171029 1.600 DKK
576 1.550 DKK
246527 1.500 DKK