2439/1793
Norman Foster (f. England 1935)
“Foster 500”. Fritstående to-pers. sofa med stel af stål. Sæde, sider og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket Walter Knoll. H. 72. L. 150. D. 82.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Glostrup
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
931477 | ||
1078661 | ||
864665 | ||
922832 |