2041/686
“Fazzoletto”. Vase af klart glas indlagt med grønne og hvide striber. Usign. H. max. 16,5. Diam. max. 17.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer hos Venini i 1970'erne.
Alders- og brugspatina. Enkelte overfladeridser, kalk samt smuds.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud