2447/​546

Gunnar Westman (f. København 1915, d. 1985)

“Spætten”. Dørhammer af jern. Usign. Udført på Morsø Jernstøberi. H. 22. B. 7,5. D. 7.

Fremstår med sparsom alders- og brugspatina. Har udelukkende været monteret indendørs.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1145954 2.000 DKK