1820/232
Laurits Holst (f. Bogense 1848, d. Bournemouth 1934)
“Skib under Island”. Sign. Laurits Holst. Olie på lærred. 32×45,5.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 383, oktober 1953, nr. 108.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer.
Vurdering
Hammerslag