Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Uden titel, 1973. Sign. Mogens Andersen; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 195×195.
Proveniens: Galerie Ariel, Paris.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020