1513/784
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 370”. Et par hvilestole med stel af eg. Hynder betrukket med lys uld. Udført hos Getama, Gedsted. (2)
Brugspatina, herunder ridser, mærker og pletter. Betræk med pletter og smuds. Sædegjorde mangler.
Moderne kunst og design, 24. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
26 bud