1704/​48

Vitrineskab af mahognipoleret træ, rigt prydet med lister af guldbronzeret messing, cabriole ben. Rococoform. 20. årh. H. 149. B. 67. D. 36.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs gallerikant.

Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK