1704/48
Vitrineskab af mahognipoleret træ, rigt prydet med lister af guldbronzeret messing, cabriole ben. Rococoform. 20. årh. H. 149. B. 67. D. 36.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs gallerikant.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag