899/​1310

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

Komposition, 1963. Sign. Mogens Andersen samt sign. på bagsiden Mogens Andersen 63. Olie på lærred. 130×97

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Bestil konditionsrapport

Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020

Vur­dering

30.000–40.000 kr.

Hammerslag

42.000 kr.