904/​712

Otto Nielsen, 19.-20. årh.

A. Ritzau, 19.-20. årh.

Parti fra Vedbæk Havn. Sign. på bagsiden Otto Nielsen. Olie på lærred monteret på plade. 26×38.

Kystparti med mølle. Sign. Ritzau. Olie på lærred. 22×31. (2).

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Malerier, 21. januar 2009

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

110 DKK

110 DKK
105 DKK
100 DKK