Otto Nielsen, 19.-20. årh.
A. Ritzau, 19.-20. årh.
Parti fra Vedbæk Havn. Sign. på bagsiden Otto Nielsen. Olie på lærred monteret på plade. 26×38.
Kystparti med mølle. Sign. Ritzau. Olie på lærred. 22×31. (2).
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 21. januar 2009