2016/150
“Chilonia Emys”. Naturhistorisk planche. Litografisk tryk. 20. årh. Bladstørrelse 135×128.
Proveniens: Den Polytekniske læreanstalt, København.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Folder. Mindre revner langs kanter. Hul i billedfelt.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag