Dansk maler, 19. årh.
Udsigt fra Humlebæk over Øresund. Usigneret. Olie på lærred. 34×48.
Mindre krakeleringer samt skrøbelig krakelering og minimal afskalning. Mærke langs blændrammens kant. Retoucheringer. Behov for rensning.