2432/26
Hængevitrine af rosamalet og delvist forgyldt træ, front med glaslåge, bag hvilken hylder. 18. årh. H. 68. B. 78. D. 24.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkel revnet rude. Restaureret. Senere bemaling.
Vurdering