Ubekendt maler, 17. årh.
Marias himmelkroning. Usigneret. Olie på kobberplade. 22,5×17.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 682, 2000 nr. 1556.
Minimal afskalning. Misfarvninger. Sømhul ved øvre kant. Behov for rensning.
894200 |